پایگاه اطلاع رسانی حقوق

مشاوره حقوقی عدل گستر منیره کامران

پایگاه اطلاع رسانی حقوق

مشاوره حقوقی عدل گستر منیره کامران

خدایا همواره تو را سپاس می گذارم ، که هر چه در راه تو و در راه پیام تو پیشتر می روم و بیشتر رنج می برم ، آنها که باید مرا بنوازند ، می زنند ، آنها که باید همگامم باشند ،سد راهم می شوند، آنها که باید حق شناسی کنند ،حقکشی می کنند، آنها که باید دستم را بفشارند ، سیلی می زنند ، آنها که باید در برابر دشمن حمله کنند ، پیش از دشمن حمله میکنند و آنها که باید در برابر سم پاشی های بیگانه ستایشم کنند ، تقویتم کنند، امیدوارم کنند و تبرئه ام کنند ، سرزنشم می کنند ، تضعیفم می کنند ، نومیدم می کنند ،متهمم می کنند، تا در راه تو از از تنها پایگاهی که چشم یاری دارم و پاداشی ،نومید شوم ، چشم ببندم ، رانده شوم …تا تنها امیدم تو شود چشم انتظارم تنها به روی تو باز ماند ، تنها از تو یاری طلبم ، تنها از تو پاداش گیرم ، در حسابی که با تو دارم شریکی نباشد تا :

تکلیفم با تو روشن شود ، تا تکلیفم با خودم معلوم گردد تا حلاوت اخلاص را که هر دلی اگر اندکی چشید ، هیچ قندی در کامش شیرین نیست _ بچشم .


نویسندگان
آخرین نظرات

۱۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

محفل دوستانه علاقه مندان مباحث حقوقی

منیره کامران | چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۲، ۰۱:۲۳ ب.ظ
بسمه تعالی 

کوچه پس کوچه ها را بلد شدم

رنگهای چراغ راهنما

جدول ضرب

دیگر در راه هیچ مدرسه ای گم نمیشوم

اما گاه میان آدمها گم میشوم

آدمها را بلد نیستم.


با سلام خدمت تمامی دوستان و بالاخص همشهریان فهیم -با ایمان و پرسشگر

محفل دوستانه ی علاقه مندان مباحث حقوقی

وبلاگی داریم ابتدایی-ساده و در این بین دست صمیمی و پر مهر شما را می فشاریم تا در این راه انگیزه هایمان ثابت بمانند شاید در قدمهای اول کمی آهسته پیش برویم ولی امید و همت و استقبال شما میتواند گام های بعدی و صفحات آتی وبلاگ را با کیفیتی بهتر و حضوری شایسته از علاقمندان نشان دهد

مشتاق دیدارتان در ا محفل دوستانه یمان هستیم

با سپاس

منیره کامران


  • منیره کامران

ای خداوندا

منیره کامران | چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۲، ۰۱:۰۶ ب.ظ

ای خداوندا

به علمای ما مسولیت

و به عوام ما علم

و به مومنان ما روشنایی

و به روشنفکران ما ایمان

و به متعصبین ما فهم 

و به فهمیدگان ما تعصب

و به زنان ما شعور

و به مردان ما شرف

و به پیران ما اگاهی

و به جوانان ما اصالت

و به اساتید ما عقیده

و به خفتگان ما بیداری

و به دینداران ما دین

و به نویسندگان ما تععد

و به هنرمندان ما درد 

و به نومیدان ما امید

و به شاعران ما شعور

و به محققان ما هدف

و به ضعیفان ما نیرو

و به محافظه کاران ما گستاخی

و به نشستگان ما قیام

و به راکدان ما تکان

و به مردگان ما قیامت

و به کوران ما نگاه

و به خاموشان ما فریاد

و به مسلمانان ما قران

و به شیعیان ما علی

و به فرقه های ما وحدت

و به حسودان ما شفاء

و به خودبینان ما انصاف

و به فحاشان ما ادب

و به مجاهدان ما صبر

و به مردم ما خود آگاهی

و به همه ملت ما همت-تصمیمو استعداد فکری و شایستگی نجات و عزت ببخش.

دکتر شریعتی


  • منیره کامران

با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز

منیره کامران | شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۲، ۰۱:۴۰ ب.ظ

با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز

و ضمن ارزوی تبریک خدمت اقایان سجادی -اولیایی-رضایی-امینی -قربانی پور -یحیایی و خانم میر احسنی برای تمامی این عزیزان ارزوی موفقیت و کامیابی را دارم 

و به پاس قدردانی و سپاس از تمامی همشهریان عزیزیم جهت شرکت همگانی و گسترده اشان در فضای انتخابات  • منیره کامران

و ان لا تبغیا الدنیا و ان بغتکما ولا تاسفا على شىء منها زوى عنکما»؛

منیره کامران | شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۲، ۰۱:۱۰ ب.ظ

و ان لا تبغیا الدنیا و ان بغتکما و لا تاسفا علی شیءمنها زوی عنکما

به شما سفارش می کنم که دنیا را طلب نکنید هر چند که دنیا به دنبال شما بیاید و بر چیزی از این دنیای گذرا که از شما کناره جسته است افسوس مخورید.

  • منیره کامران

انتخاب از نگاه یک وبلاگ نویس

منیره کامران | پنجشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۲، ۱۲:۱۴ ق.ظ

با تشکر از نویسنده محترم وبلاگ کمش

خیلی خوشحالم که شش نفر از نوزده کاندیدای شورای شهر وبلاگ دارند. در دوره قبل فقط آقای دهاقین وبلاگ داشتند. به نظر من این یه پیشرفت خوب محسوب می‎شه. این کاندیداها با همین یک کار نشون دادند که یک قدم از بقیه جلوترند. کسی که وبلاگ می‎نویسه یعنی پا به عصر جریان اطلاعات گذاشته. بعنی شهامت زندگی در اتاق شیشه‎ای و شهامت در معرض نقد قرار گرفتن رو داره. این یعنی از اعتماد به نفس کافی برای مواجهه با نظرات دیگران برخورداره...
...

چند روز پیش این سوالات رو برای تمام این دوستان فرستادم:

1 - از نظر شما "حقوق شهروندی" شامل چه حقوقی می‎شود؟

2 - آیا معتقد به اطلاع رسانی شفاف به مردم هستید؟ در این زمینه دقیقا چه برنامه‎ای دارید؟ اگر اعضای شورا تصویب کنند که مذاکرات شورا محرمانه بماند آیا شما این مصوبه را قانونی می‌دانید و به آن عمل می‎کنید؟
3 - نظرتان درباره برگزاری علنی جلسات شورای شهر چیست؟
4 - آیا حاضرید برنامه و بودجه شهر را در ابتدای سال و قبل از اجرا منتشر کنید؟
5 - برای اطلاع از نظرات مردم دقیقا چه برنامه‎ای دارید؟ کانال ارتباطی شما با مردم چیست؟
6 - نظر شما درباره ادامه کار آقای شفعتی در مدیریت شهرداری چیست؟بیشتر دوستان هم زحمت کشیدند و پاسخ دادند. این پاسخ‎ها حاوی نکات جالبی هستند که می‎تونند به انتخاب کمک کنند و البته اینجا هم ثبت می‎شند تا ملاکی باشند برای سنجش عملکرد این عزیزان در صورت راهیابی به شورا.
ضمن تشکر از تک تک این عزیزان، پاسخ‎ها رو در ادامه مطلب تقدیم می‎کنم. نظر خودم رو هم در آخر هر پاسخ عرض کردم.پ.ن: به نظرم صرفا با یک سوال و جواب نمی‎شه به کسی رای داد اما این سوال و جواب می‎تونه سطح دانش و بینش افراد رو نشون بده. و البته میزان شفافیت و احترام به مخاطب و... رو.
با توجه به سوال و جوابی که با اون‎ها داشتم به این عزیزان رای می‎دم:

آقای جواد عصاری
خانم منیره کامران
آقای کامران میرمحمدی

و با اطلاعات دیگری که از جامعه کسب می‎کنم چهار نفر بعد رو هم انتخاب می‎کنم.

و البته به آقای حسن روحانی هم رای می‎دم؛ رای به اعتدال و اصلاح امور...

 

  • منیره کامران

شورای قانونمند، شورای پاسخگو

منیره کامران | سه شنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۴۱ ب.ظ


  • منیره کامران

تاریخچه درامد شورا

منیره کامران | يكشنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۲، ۱۱:۲۸ ق.ظ


تاریخچه درآمد شوراها و حقوق شهروندی

پیشینه قانون شوراها ، یا به تعبیر آغازین خود انجمن های بلدیه ، به تشکیل نخستین نهاد قانون گذاری (مجلس شورای ملی) می رسد. به عبارت دیگر یکی از نخستین قوانین مصوب مجلس شورای ملی ، قانون بلدیه است که در سال 1325 قمری برابر با 1286 خورشیدی به تصویب رسید و به این ترتیب یکی از آرمان های بزرگ انقلاب مشروطه جامه عمل پوشید.

  • منیره کامران

ماده 1ـ در این آئین‌نامه برای رعایت اختصار به جای «قانون تشکیلات، وظائف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75» عبارت «قانون شوراهای اسلامی کشور» و به جای عبارت «شورای اسلامی شهر» لفظ «شورا» بکار برده می‌شود.

  

امور داخلی و تشکیلات شورای اسلامی شهر

ماده 2ـ اولین جلسه هر دوره شورا ظرف یک هفته بعد از قطعی شدن انتخابات به دعوت فرماندار و یا سرپرست فرمانداری و با حضور دعوت کننده یا نماینده وی تحت ریاست مسن‌ترین عضو و به منشی‌گری دو نفر از جوانترین اعضاء تشکیل و برای رسمیت کلیه اعضاء به شرح زیر سوگند یاد می‌کنند و آنرا امضاء می‌نمایند:
«من در برابر کلام الله مجید، به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که در حفظ امانت و انجام هر چه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظائف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همه زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته و مادام که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایم»

  • منیره کامران

وظایف شوراها

منیره کامران | پنجشنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۲، ۰۸:۵۵ ب.ظ


ماده 71 قانون شورا ها

‌ماده 71 - وظایف شورای اسلامی شهر به شرح زیر است:

1 - انتخاب شهردار برای مدت چهار سال.

‌تبصره 1 - شورای اسلامی شهر موظف است بلافاصله پس از رسمیت یافتن نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام نماید.[106]

تبصره‌ 2 - شهردار نمی‌تواند همزمان‌ عضو هیچ‌یک‌ از شوراهای‌ اسلامی‌ شهر و روستای‌ کشور باشد.[107]

‌تبصره 3 - نصب شهرداران در شهرها با جمعیت بیشتر از دویست‌هزارنفر و مراکز استان بنا به پیشنهاد شورای شهر و حکم وزیر کشور و در سایر‌شهرها به پیشنهاد شورای شهر و حکم استاندار صورت می‌گیرد.

شورای شهر براساس ضوابط و شرایط احراز صلاحیت شهرداران مندرج در‌آئین‌نامه مصوب این قانون، شهردار موردنظر خود را انتخاب می‌کند. وزیر کشور و‌استانداران موظفند حکم شهردار معرفی‌شده را ظرف مدت ده روز صادر نمایند.

  • منیره کامران

برنامه ها و دیدگاه ها

منیره کامران | پنجشنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۲، ۰۸:۵۳ ب.ظ


همشهریان فهیم، غیرتمند و دوراندیش خوانسار

با سلام و احترام

در آستانه انتخاب بزرگی دیگر برای تعیین سرنوشت شهری پرافتخار که آوازه و شهرت آن در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و مذهبی و هنری غیر قابل انکار است، قرار گرفته ایم. انتخابی که اگر درست و آگاهانه صورت پذیرد به شکوفایی بیش از پیش شهر و شهرستان منجر شده و اگر خدای ناکرده با کم دقتی و صرفاً بر پایه تعصب بیهوده صورت پذیرد، خسارتی جبران ناپذیر به توسعه و پیشرفت منطقه وارد خواهد ساخت و اثرات نامیمون آن در آینده شهر بروز خواهد نمود. خوشبختانه عملکرد شما مردم فهیم شهرستان ثابت کرده است که آنچه برای شما مهم است انتخابی بر پایه استدلال، دقت و آگاهی است و همین امر سبب شد که اینجانب به عنوان شهروندی کوچک جسارت نموده، با توجه به احساس دین و تکلیف نسبت به آینده شهر عزیز و زادگاه پر افتخار خود و در سایه سار لطف یکتای بی همتا، خدای باری تعالی و امید به حمایت شما مردم فهیم و دانای خوانسار، به صورت مستقل پا به عرصه این انتخابات نهم تا با تکیه بر قانون و توجه به ارزشهای والای اسلامی و ملی و محلی، ضمن ایجاد شور و نشاط انتخاباتی امیدوارانه در این عرصه حضور یابم.

با توجه به عدم امکان گفت و گوی مستقیم با یکایک شهروندان محترم به لحاظ نبود فضا و امکانات مناسب در این خصوص، ذیلاً مختصری از مهمترین برنامه های خود را که انشاا... در سایه تشکیل شورایی دانامحور و برنامه محور تحقق خواهد یافت، تقدیم شما عزیزان می نمایم تا در صورت پذیرش با آراء خود زمینه اجرای آن فراهم گردد:

  • منیره کامران